Ogłoszenia- 27.10.2019

27 października 2019 – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych. Jednocześnie dzieci, które uczestniczyły więcej niż 15 razy w nabożeństwach różańcowych prosimy by przyniosły jutro na nabożeństwo swoje plansze z naklejonymi obrazkami. Nagrody za udział będą wręczane 31 października. Również w czwartek ZAPRASZAMY DZIECI NA II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – uczestnicy przychodzą przebrani w stroje świętych czy za anioły na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 17.30, po niej odbędzie się bal na dużej sali. Zachęcamy rodziców do zapoznawania dzieci z życiorysami świętych i przygotowania strojów. W trakcie balu przewidziane są różne konkursy i zabawy, a rodziców w tym czasie zapraszamy na kawę/herbatę.
3. Ostatnie nabożeństwo różańcowe przeżyjemy w czwartek o godz. 17.00.
4. W piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Św. w kościele: 6.30, 8.00. 9.30, 11.00 i 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 12.15). Natomiast Msza święta na cmentarzu przy ul. Kozienickiej o godz. 14.00 połączona z modlitwą za zmarłych. Miłosierdziu Bożemu polecamy tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.
5. W sobotę, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00, po nich specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
6. Do chorych z komunią św. kapłan uda się w tym tygodniu w środę i w czwartek. W środę od godz. 8.30 (domu dalsze) i w czwartek od godz. 8.30 (domy bliżej kościoła).
7. Mężczyzn i ojców, którzy chcą podjąć służbę ministranta zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne w niedzielę 3 listopada na godz. 19.00.
8. Osoby, które są zainteresowane rozważaniem Pisma Świętego zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek na godz. 19.00 do sali parafialnej.
9. W najbliższy czwartek od godz. 19.00 troskę o świątynię przed liturgią Uroczystości Wszystkich Świętych powierzamy nalężącym do Duszpasterstwa Dusz Czyśćcowych i Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, gdzie mamy dołączoną płytę z filmem „Bernadetta –cud w Lourdes”. Jest to poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie ludzi. Od tego numeru z racji na wzrastającekoszty druku cena Gości Niedzielnego wynosi 6zł.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.