Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 06.10.2019

XXVII Niedziela Zwykła
1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dziś w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.30.
2. W następną niedzielę przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję fatimską. Z tej racji za tydzień nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 tylko o godz. 19.00.
3. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”!. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.    
4. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH w dn. 13.10-16.11.2019r. 
To czas spotkań przeżywanych w konkretne dni połączonych m.in. z Mszą św., konferencjami, adoracją… oraz podjęcia indywidualnej pracy duchowej w oparciu o otrzymane materiały formacyjne. Rozpoczęcie rekolekcji w najbliższą niedzielę Mszą św. o godz. 8.00. Informacje w gablotce i stronie parafialnej.
5. W dniach 13-20 października zapraszamy do udziału w Pionkowskich Dniach Kultury Chrześcijańskiej. Rozpoczniemy je Mszą św. w najbliższą niedzielę o godz. 12.15 z udziałem kapeli góralskiej. Po Mszy św. koncert – Nuty góralskie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. 
W ramach tych dni będzie też możliwość udziału w warsztatach muzyczno-liturgicznych w dn. 14-16.X., prowadzonych przez p. Piotra Pałkę absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, kompozytora, dyrygenta, których kulminacyjnym momentem będzie muzyczna obstawa Mszy św. i koncert w dn. 16  października. Zapisy na warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Program Dni Kultury z zaproszeniem do wspólnej modlitwy, udziału w koncertach, przedstawieniach znajdziemy na stronie internetowej, plakatach i ulotkach, które są przy wyjściu z kościoła.
6. Na stoliku mamy kartki na tzw. wypominki jednorazowe. Wypominki roczne zapisujemy i przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
7. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię mieszkańcom Asnyka 4. W waszej intencji i wszystkich ofiarodawców naszej parafii m.in. pielgrzymów, którzy byli w Częstochowie z Legionem Maryi będziemy się modlić w środę na Mszy św. o godz. 18.00.W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Asnyka 5.
8. Spotkania w grupach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania 
w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. 
9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego w cenie 5zł, oraz bezpłatnie Miłujcie się.
10. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci 
i składamy najlepsze życzenia.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg