Ogłoszenia- 1.09.2019

XXII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich
bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Z tej racji Msza św. polowa na cmentarzu dziś o godz. 17.00 z udziałem asysty wojskowej z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz Orkiestry Wojskowej z Radomia.
2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemyzawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 7.30.
3. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych, nabożeństw oraz godzin otwarcia biura parafialnego. Warto więc zwrócić uwagę na tablicę
ogłoszeń i parafialną stronę internetową www.parafiapionki.pl
4. W najbliższa niedzielę 8 września zapraszamy na Festyn dla Życia i Rodziny na zakończenie tegorocznych wakacji. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 11.00 z błogosławieństwem przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających edukacje. Bezpośrednio po Mszy św. rodziców i dorosłych zapraszamy na spotkanie tematyczne do dużej sali parafialnej gdzie będzie możliwość wypicia kawy/herbaty, a dzieci na plac parafialny, gdzie będą dla nich prowadzone przez animatorów zabawy integracyjne. Od godz. 13.00 wspólne spotkanie na placu parafialnym przy grillu w tym czasie też dla dzieci: zjeżdżalnie, możliwość jazdy na koniu i wiele innych atrakcji nie tylko dla dzieci. Spotkanie zakończy się koncertem zespołu ewangelizacyjnego Testimonium ok. godz. 16.00. Program mamy na plakatach i banerach.
5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz.
18.00. Spowiedź św. w piątek w godz. 17.00-18.30. Spowiedź w domach chorych: w środę (domy dalej kościoła) w czwartek (domy bliżej kościoła).
6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.
7. Dziękujemy mieszkańcom I cz. Januszna za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię i złożoną ofiarę oraz wszystkim zaangażowanym za dekorację i dożynkowy wieniec. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Adasia Guzala (domy prywatne), Liliowej, Żurawiej i Augustowskiej.
8. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
9. Należących do KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zwłaszcza zelatorów zapraszamy na rekolekcje prowadzone w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” – Jedlnia Kościelna w 13-14-15 września 2019 r. Koszt 150zł, zapisy w kancelarii.
10. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy 14 września wyjazd o godz. 4.45 spod kościoła. Prosimy o dokonywanie wpłat. Opiekunem pielgrzymki jest ks. Jacek.
11. Spotkanie dla uczestników tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę – 8 września (niedziela) od godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o godz. 18.00.
12. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
13. Szkoła Muzyczna I st w Pionkach przy ul Leśnej 1 zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat na bezpłatną naukę gry na trąbce, akordeonie, puzonie i saksofonie. Rekrutacja trwa do 13 września.
14. Młodzież zapraszamy do udziału w Apelu Młodych, który odbędzie się w Radomiu 14 września, wyjazd o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii, koszt 20zł.
15. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.