***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 25.08.2019

XXI Niedziela Zwykła

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem
w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz godzin dyżurów w biurze parafialnym. A więc Msza św. wieczorowa od przyszłej niedzieli o godz. 18.00.

2. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.

3.Zapraszamy Służbę Liturgiczną i członków Ruchu Światło-Życie, zwłaszczauczestników oaz wakacyjnych na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się31 SIERPNIA (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia
w Skarżysku-Kamiennej. Zapisy do środy w kancelarii, koszt 30zł. Wyjaz
o godz. 8.00 spod kościoła.

4. W dniu 1 września (niedziela) na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy chcieli dziękować za tegoroczne zbiory rolników, sadowników, ogrodników. Już dzień wcześniej tj. 31 sierpnia prosimy o przyniesienie dożynkowego wieńca oraz symbolicznego kosza z owocami i warzywami.

5. W tym roku w dniu 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary tej wojny. Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczniemy na cmentarzu Mszą św. o godz. 17.00 z udzialem asystwojskowej z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz Orkiestra Wojskowa z Radomia.

6.Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci
i młodzieży w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających edukacje odbędzie się w niedzielę września na Mszy św. o godz. 11.00 i będzie połączone z Festynem dla życia i rodziny na zakończenie tegorocznych wakacji. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy za tydzień, a dziś zapraszamy by rodzinnie zarezerwować sobie czas, planowane zakończenie o godz. 16.00.

7. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Armii Krajowej.
W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z Januszna (część I tj. od nr 1 do 50).

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

9. Należących do KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zwłaszcza zelatorów zapraszamy na rekolekcje prowadzone w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” – Jedlnia Kościelna w 13-14-15 września 2019 r. Poprowadzi je O. Rajmund Guzik – Cysters, w oparciu o Tajemnice Radosne Różańca Św. Koszt 150zł, zapisy w kancelarii.

10.Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.