Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 25.08.2019

XXI Niedziela Zwykła 

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem 
w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach. 

Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele oraz godzin dyżurów w biurze parafialnym. A więc Msza św. wieczorowa od przyszłej niedzieli o godz. 18.00.

2. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.

3.Zapraszamy Służbę Liturgiczną i członków Ruchu Światło-Życie, zwłaszczauczestników oaz wakacyjnych na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się31 SIERPNIA (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia 
w Skarżysku-Kamiennej. Zapisy do środy w kancelarii, koszt 30zł. Wyjaz
o godz. 8.00 spod kościoła.

4. W dniu 1 września (niedziela) na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy chcieli dziękować za tegoroczne zbiory rolników, sadowników, ogrodników. Już dzień wcześniej tj. 31 sierpnia prosimy o przyniesienie dożynkowego wieńca oraz symbolicznego kosza z owocami i warzywami.

5. W tym roku w dniu 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary tej wojny. Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczniemy na cmentarzu Mszą św. o godz. 17.00 z udzialem asystwojskowej z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz Orkiestra Wojskowa z Radomia.

6.Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci 
i młodzieży w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów rozpoczynających edukacje odbędzie się w niedzielę września na Mszy św. o godz. 11.00 i będzie połączone z Festynem dla życia i rodziny na zakończenie tegorocznych wakacji. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy za tydzień, a dziś zapraszamy by rodzinnie zarezerwować sobie czas, planowane zakończenie o godz. 16.00.

7. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Armii Krajowej.
W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z Januszna (część I tj. od nr 1 do 50).

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

9. Należących do KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zwłaszcza zelatorów zapraszamy na rekolekcje prowadzone w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” – Jedlnia Kościelna w 13-14-15 września 2019 r. Poprowadzi je O. Rajmund Guzik – Cysters, w oparciu o Tajemnice Radosne Różańca Św. Koszt 150zł, zapisy w kancelarii.

10.Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg