Ogłoszenia-18.08.2019

18 sierpnia 2019 – XX Niedziela Zwykła

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać
w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment
z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Zapraszamy dziś na godz. 18.30 do modlitwy ku czci św. Michała Archanioła prosząc przez jego wstawiennictwo o pomoc w walce ze złem i grzechem.

3. Zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole na Rejonowy Dzień Chorych w sobotę 24 sierpnia. Początek o godz. 10.00,
godz. 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Odzimka zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki.

4.Zapraszamy Służbę Liturgiczną i członków Ruchu Światło-Życie, zwłaszcza oaz wakacyjnych na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się
31 SIERPNIA (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-KamiennejZapisy w kancelarii, koszt 30zł.

5. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Targowej i Staszica.
W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Armii Krajowej.

6. W dniu 1 września (niedziela) na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy chcieli dziękować za tegoroczne zbiory rolników, sadowników, ogrodników. Już dzień wcześniej tj. 31 sierpnia prosimy o przyniesienie dożynkowego wieńca czy też symbolicznego kosza z owocami i warzywami.

7. W dniu 14 września (sobota) zapraszamy wraz z Legionem Maryi na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w kancelarii, koszt 50zł.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy
o pamięci przed Panem.