Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-11.08.2019

11 sierpnia 2019 – XIX Niedziela Zwykła

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem. 

2. Zapraszamy dziś na godz. 18.30 do włączenia się w modlitwę różańcową 
w intencji dzieci i młodzieży.

3. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca - Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 19.00, po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do przyniesienia świec na procesję.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte 
w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. 
W tym dniu tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Świętych. 

5.Od poniedziałku będzie można w godzinach kancelaryjnych zapisać Msze św. na cały 2020r., bowiem na ten rok jest to już praktycznie niemożliwe.
W kancelarii dokonujemy rezerwacji terminów Mszy św. otrzymując kartę 
z potwierdzeniem, a konkretną intencję w jakiej ma być odprawiana Msza św. podajemy na 2-3 tyg. przed zarezerwowanym terminem. Warto już teraz o tym pomyśleć zwłaszcza jak ktoś chce zamówić Mszę św. w rocznicę ślubu, urodzin czy z racji imienin. Kancelaria parafialna znajduje się już w nowym miejscu, oznaczonym tabliczkami. 

6. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Kopernika, Białej 
i Złotej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Targowej i Staszica. Za wszelką pomoc składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.

7. W dniu 14 września (sobota) zapraszamy wraz z Legionem Maryi na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w kancelarii, koszt 50zł.

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg