Ogłoszenia- 28.07.2019

28 lipca 2019 – XVII Niedziela Zwykła

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy. Dziś zapraszamy na godz. 18.30 na Nieszpory.
2. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia do kancelarii. Zapisy w naszej parafii będą prowadzone do soboty do godz. 9.00, później zapisujemy się przy parafii św. Barbary. Tradycyjnie nasza Pionkowska grupa nr 10 wyrusza 5 sierpnia – rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Barbary. Przy zapisie należy podać Pesel oraz dokonać wpłaty 60zł od osoby. Duchowym opiekunem z naszej parafii jest ks. Daniel Reguła.
3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w domach chorych od godz. 8.30: w czwartek (domy dalsze) w piątek (domy bliższe). Spowiedź I piątkowa w naszym kościele – w piątek od godz. 18.30. W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.30-21.00.
4. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu serdecznie zapraszają na obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody odbędą się 1-go sierpnia w najbliższy piątek o godz.17.00 w Ośrodku Edukacji Historycznej Przystanek Historia IPN ZHR w leśnej gajówce koło Augustowa. Wyjazd do gajówki odbędzie się autobusem o godzinie 16.00 spod Szkoły Podstawowej nr 5, powrót około 18.30.
5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy mogli posłuchać oprawy muzycznej i krótkiego koncertu w wykonaniu Iryny Krill artystki Tarnopolskiej filharmonii, która gra na ukraińskim ludowym instrumencie bandura. W podziękowaniu będzie można nabyć płytę i różne drobne pamiątki z Ukrainy.
6. W imieniu Nadleśnictwa Kozienice i wszystkich organizatorów zapraszamy w najbliższą niedzielę do udziału w II Pionkowskim Dniu Pszczoły w „Bartnym Kącie”, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00. Będzie też wiele atrakcji przewidzianych na ten popołudniowy czas. Informacje znajdziemy na plakacie.
7. Przy naszym kościele organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD tj. telewizory, lodówki, komputery, drukarki, głośniki, kable, baterie, akumulatory…). Niepotrzebny bądź popsuty sprzęt składamy do poniedziałku do godz. 16.00 z tyłu kościoła przy kontenerze z makulaturą. Dochód przeznaczony jest na zakup inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej
oraz wyprawki szkolnej dla dzieci w Kamerunie.
8. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Kwiatowej, Owocowej i Słonecznej.Za wszelką pomoc składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
9. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia i wszystkim odpoczywającym na wakacjach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.