Ogłoszenia- 21.07.2019

21 lipca 2019 – XVI Niedziela Zwykła
1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
2. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia do kancelarii. Tradycyjnie nasza Pionkowska grupa nr 10 wyrusza 5 sierpnia – rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Barbary. Przy zapisie należy podać pesel oraz dokonać wpłaty 60zł od osoby. Można też dokonać rezerwacji na autokar powrotny. Duchowym opiekunem naszej grupy jest ks. Daniel Reguła.
3. W dniu 4 sierpnia odbędzie się II Pionkowski Dzień Pszczoły organizowany w „Bartnym Kącie”, rozpoczęcie o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
4.Dziękujemy za troskę i przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię mieszkańcom ul. Reja i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Powstania Styczniowego i Dziewiątego. Za wszelką pomoc składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
5. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
7. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.Ksiądz dokona najpierw poświęcenia samochodów stojących przed głównym wejściem kościoła, następnie tych które stoją na parkingu po lewej stronie świątyni. Ofiary składane do puszki w ramach programu misyjnego MIVA POLSKA będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących w Afryce i Azji.