Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, FERII, WAKACJI I CZASU KOLĘDY
***W WAKACJE O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 14.07.2019

14 lipca 2019 – XV Niedziela Zwykła
1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii. 
2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę tj. 21 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Danielem, czy też wstępną deklarację, co pomoże w lepszej organizacji  Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – naszej Pionkowskiej grupy nr 10.
4.W tym tygodniu zakończyliśmy remont II etapu wieży nad prezbiterium – została na stałe po zdjęciu płyty z poliwęglanu zamontowana betonowa płyta o średnicy blisko 4m i całość wieży zabezpieczona papą. Teraz czekamy na wyschnięcie murów, aby w przyszłości móc myśleć o zewnętrznym wykończeniu wieży zdejmując obecną drewnianą konstrukcję, która uległa znacznemu zniszczeniu na skutek warunków atmosferycznych. Tym samym dziękujemy całej ekipie pracowników (to są prace na ponad 40m wysokości) oraz p. Krzysztofowi Wachowi za użyczenie dźwigu na czas prac. Trwa też jak było to zapowiadane w czasie wizyty duszpasterskiej przygotowanie miejsca na nową kancelarię parafialną z archiwum zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz remont salki parafialnej. Dziękuję więc za wszelkie wsparcie, składane ofiary – zwłaszcza też w tą najbliższą niedzielę na tzw. tacę gospodarczą oraz ofiary indywidualne.
5. Dziękujemy też za troskę o naszą świątynię – ta pomoc w sprzątaniu przy włączeniu wszystkich ulic i bloków wypada raz na 1,5 roku, dlatego dziękuję za to zaangażowanie i pracę bo to jest świadectwem tego, że kościół jest moim domem. 
W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Reja i Willowej.
6. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
7.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów. 
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg