Ogłoszenia- 30.06.2019

30 czerwca 2019 – XIII Niedziela Zwykła
1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam
z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i Mszy św. niedzielnej. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
3. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele – MSZE ŚWIĘTE POPOŁUDNIOWE w dni powszednie i niedzielę będą o godz. 19.00, nabożeństwa o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynne w te dni co dotychczas rano w godz. 7.00-7.45, popołudniu od godz. 17.15-18.00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy informacyjnej.
4. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o godz. 18.30. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 19.00. Spowiedź św. od godz. 18.00. Spowiedź w domach chorych: w czwartek od godz. 8.30 (domy dalsze), w piątek od godz. 8.30 (domy bliższe)
5. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19.00, następnie Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
6. Dziś Rycerze Kolumba, organizatorzy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę -Pionkowskiej grupy nr 10, będą po każdej Mszy św. zbierać ofiary do puszki przeznaczone na organizację tej pielgrzymki. Za wszelkie wsparcie dziękujemy.
7. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę oraz wystrój kwiatami Panu Wacławowi Mordko z żoną. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Miłej.
8. Wyjazd dzieci na Oazę wakacyjna do Mariówki we wtorek 2 lipca o godz. 13.00. Wyjazd sprzed Kościoła.
9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
10. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. Modlitewnej pamięci powierzamy kapłanów, a szczególnie ks. Jacka Maroszka, dla którego jest to pierwsza niedziela w naszej wspólnocie parafialnej. Niech NMP Królowa Polski otacza go swoją opieką wypraszając potrzebne łaski.