Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 23.06.2019

23 czerwca 2019 – XII Niedziela Zwykła
 
1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary w oktawie Bożego Ciała posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych o godz. 18.00 połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w udział procesji Bożego Ciała, tym którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji, służbie liturgicznej ołtarza, Rycerzom Kolumba, harcerzom, a zwłaszcza Wam wszystkim drodzy Parafianie i Goście za to świadectwo wiary.
3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów dziękujemy na Mszy św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00.
5. W najbliższą niedzielę 30 czerwca Rycerze Kolumba, organizatorzy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę -Pionkowskiej grupy nr 10, będą po każdej Mszy św. zbierać ofiary do puszki przeznaczone na organizację tej pielgrzymki. Za wszelkie wsparcie dziękujemy.
6. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę i kwiaty. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Chemicznej cz. II od nr 41 do końca.
7.Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na oazę wakacyjną oraz ich rodziców w czwartek 27 czerwca o godz. 19.15 w sali na plebanii /wejście od Alei Królewskiej/.
8. Decyzją ks. Biskupa Henryka Tomasika z posługi wikariusza w naszej parafii został zwolniony ks. Marcin Ciach – dziękujemy mu za ten czas posługi kapłańskiej w naszej parafii od głoszenia Słowa Bożego poprzez posługę sakramentalną oraz za Jego pracę z grupami formacyjnymi i kapłańskie towarzyszenie różnym osobom. Ks. Marcina powierzamy naszej modlitwie jak również ks. Jacka Maroszka, którego ks. Biskup mianował nowym wikariuszem w naszej Parafii. Niech NMP Królowa Polski otacza ich swoją opieką wypraszając dla nich potrzebne łaski.
9.Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. Serdecznymi życzeniami i darem modlitwy otaczamy też solenizantów i jubilatów tygodnia.
10. Komunikat Biskupa Radomskiego
Umiłowani Bracia i Siostry
Drugie Boże Przykazanie uczy nas szacunku dla Osoby Pana Boga (imię oznacza osobę) oraz najświętszych wartości, które uobecniają tajemnice zbawienia. W ostatnich tygodniach dokonały się w przestrzeni publicznej wydarzenia, które uderzają w najświętsze tajemnice naszej wiary: parodiowanie Mszy Świętej i procesji z Najświętszym Sakramentem, profanowanie świątyń oraz Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Bolejemy nad każdym faktem profanowania sacrum. Protestujemy przeciwko takiej formie traktowania rzeczy świętych. Dla nas, wierzących, jest to wezwanie do publicznego przebłagania Pana Boga za te świętokradztwa. Dlatego też po każdej Mszy Świętej, zaśpiewamy suplikacje „Święty Boże …” przepraszając Pana Boga za wszystkie świętokradztwa dokonane na polskiej ziemi.
 
Biskup Henryk Tomasik
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg