Ogłoszenia- 8.06.2019

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
1. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
2.Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w naszej parafii o godz. 6.30, 9.30, 17.30 i 18.00.
3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 19.00.
4.W następny czwartek 20 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
I - ołtarz dzieci – przy bloku Aleje Lipowe 28
II - ołtarz młodzieży – przy bloku Sienkiewicza 6
III - ołtarz mężczyzn i ojców  – przy bloku Sienkiewicza 14
IV - ołtarz kobiet i matek -  przy bloku Popiełuszki 2
Bardzo prosimy o asystę do procesji: mężczyzn, Rycerzy Kolumba, harcerzy
do niesienia baldachimu, nagłośnienia, krzyża i chorągwi, kobiety do różańca i świec, dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.
Msze św. w Boże Ciało: 6.30, 8.00, 9.30 i po tej Mszy o godz. 10.15 wyruszy procesja eucharystyczna. Po powrocie z procesji Msza św. ok godz. 11.30 oraz Msza św. wieczorowa o godz. 18.00.
5. Rodziny zapraszamy na spotkanie Oazy Rodzin jutro na godz. 18.00 /wejście jak do kancelarii/.
6. Wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodych w piątek o godz. 16.30.
7. Parafia św. Idziego w Suchej zaprasza jutro na dekanalne spotkanie Kółek Żywego Różańca – rozpoczęcie o godz. 11.15, zakończenie ok godz. 15.00.
8. Dziś woluntariusze będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę przed demoralizującą edukacja seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość Niedzielny, Miłujcie się.
10.Za tydzień III niedziela miesiąca – taca gospodarcza. Dziękujemy ks. Leonowi za dar kielicha przekazany na rzecz parafii z racji Jubileuszu 50 lecia kapłaństwa. Dziękujemy też za złożoną ofiarę mieszkańcom ul. Podgaje. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Marii Dąbrowskiej i Wesołej.
11. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.