Kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

"Ułożyć życie z Bogiem"- kandydaci przygotowujący się do przyjęcia Bierzmowania

Do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii obecnie przygotowują sie uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej.

Dokumenty potrzebne do podjęcia przygotowania do sakramentu Bierzmowania:

- świadectwo przyjęcia Chrztu Świętego- (ad Sacra),

- poświadczenie katechety o podjęciu przez kandydata katechezy przygotowującej;

- podjęcie programu przygotowującego w Parafii.

Odpowiedzialnym za proces przygotowania do sakramentu Bierzmowania jest Ksiądz Daniel Reguła oraz katecheci młodzieży. Program realizowany w naszej parafii nosi tytuł: "Ułożyć życie z Bogiem". Polega on na katechezie szkolnej, pracy w małych grupach odbywających się cyklicznie raz w miesiącu oraz comiesięcznych celebracji- wspólnej modlitwie wszystkich kandydatów.

Spotkania w małych grupach odbywają sie w salach parafialnych w pierwsze poniedziałki i piątki miesiąca o godz. 18.00 (z małymi wyjątkami spowodowanymi różnymi przeszkodami związanymi z innymi wydarzeniami). Natomiast celebracje są realizowane w ramach Apeli Młodych realizowanych cyklicznie w naszej parafii.

Spotkania z małych grupach:

1. 04 i 28.04 o 19.00- kancelaria parafialna- składanie podań o Bierzmowanie.
  2. W międzyczasie ostatnie spotkania w małych grupach według wewnętrznych ustaleń z animatorem.
  3. Próby przed Bierzmowaniem: 11,14,17 i 20 maja o godz. 19.00- ostatnie połączone z Nabożeństwem Pokutnym i spowiedzią.
  4. Sprzątanie oraz dekoracja  Kościoła.

Spotkania Młodzieży z animatorami odbywają się przez g-siute, analogicznie do spotkań lekcyjnych.