***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Sobota pełna Harcerzy!!!

Sobota 23 marca była w naszej Parafii iście harcerska. Wszystko to za sprawą dwóch formacji, które w tym dniu przeżywały swoje dni modlitw. Od samego południa, z różnych stron do naszego Kościoła nadciągały liczne zastępy Federacji Skautingu Europejskiego. Łączna liczba przybyłych harcerzy sięgała 400 osób. Dotarli także rodzice i duszpasterze. O godzinie 15.00 przeżyliśmy wspólnie Eucharystię, której przewodniczył ks. Kamil Kowalski- wikariusz Parafii p.w. św. Stefana w Radomiu na Idalinie a jednocześnie duszpasterz zastępów w tej parafii.

Podczas homilii ks. Łukasz Bociek opiekujący się także zastępami skautów w parafii p.w. bł. Annuarity w Radomiu ukazywał harcerzom potrzebę otwarcia się na prowadzenie Ducha Świętego. Po Eucharystii skauci modlili się Nabożeństwem Drogi Krzyżowej prowadzonej przez Filipina- ks. Piotra Woszczyka, który jest prefektem Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Filipa Nerii w Radomiu. Dalsza część spotkania prowadziła do Aktu Zawierzenia FSE Maryi Królowej Polski oraz uroczystego Apelu! Nad całością Dnia Modlitw czuwał diecezjalny duszpasterz FSE ks. Marcin Gregiel.  Zaledwie z Kościoła wyszli Zawiszacy, już w progu spotkali Harcerzy ZHR, którzy Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczęli swój Dzień modlitw.

Nie zabrakło wspólnej kolacji a także chwili refleksji nad osobistym rozwojem podczas konferencji wygłoszonej przez ks. Zbigniewa Kominka- opiekuna duchowego harcerzy w naszej parafii. Podczas Apelu miała miejsce uroczystość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim Harcerzom za ich obecnośc i wierną służbę Bogu i Ojczyźnie!