Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Jezus Zwyciężył !!! Kolejny Apel Młodych!


Kolejny raz, 23 lutego w Parafii p.w. NMP Królowej Polski odbył się Pionkowski Apel Młodych! Hasłem tego spotkania stały się słowa  Zmartwychwstałego Pana: Jam Zwyciężył (J 16,3). Spotkanie rozpoczęło się jak zwykle radosnym śpiewem a nawet i tańcem na Boża chwałę oraz wołaniem do Ducha Świętego. Tym razem odwiedzili nas Wiktoria i Przemek-  przedstawiciele naszej diecezji podczas zakończonych niedawno Światowych Dni Młodzieży. Opowiedzieli wspaniałe wspomnienia z wyjazdu do Panamy, zaprezentowali ideę ŚDM oraz podzielili się osobistym świadectwem żywej wiary ludzi  młodych z całego świata! Razem z nimi przyjechał także ks. Łukasz Bociek pracujący w Radomiu, który też uczestniczył w ŚDM. Podczas głoszonego kerygmatu ukazał nam trudną prawdę: aby być zbawionym przez Jezusa, trzeba pokornie uznać, że nie zbawię się sam- potrzebuję Jego ODKUPIENIA!
Najważniejszym Gościem naszego spotkania był On- Jezus Chrystus, który w asyście kadzidła i ognia przyszedł pośród nas. Każdy osobiście mógł zanurzyć się w Jego Obecności. Najpierw podeszliśmy do Chrzcielnicy. To tam przez Sakrament Chrztu przyjęliśmy Zwycięstwo Jezusa w naszym życiu. Potem było moment niezwykłej wymiany spojrzeń, kiedy to tuliliśmy się do Zbawiciela ukrytego w Najświętszym Sakramencie i opieraliśmy swoje życie na Jego Ołtarzu.
 
A oto wypowiedzi uczestników Apelu, którzy dzielą się z nami swoimi przeżyciami.
 
Dla mnie, jako nastolatka Pionkowskie Apele Młodych są wielkim przeżyciem jak i pięknym spotkaniem z Panem Bogiem. Każde spotkania opierane są na czymś ważnym. Do tej pory tematami Apeli były: Miłość Boża, grzech człowieka oraz Odkupienie, którego dokonał Jezus. Podczas spotkań Pan Bóg obdarowuje nas pragnieniem wiary, miłości wspólnoty. My jako młodzież potrzebujemy tego, aby być razem; potrzebujemy radości i tego abyśmy potrafili trwać w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Podczas Pionkowskich Apelów Młodych mamy przyjemność spotkania młodzieży z innych miast, szkół, parafii. Często przez wspólną zabawę, śpiewanie pieśni i poznawanie kroków tanecznych zawieramy nowe znajomości . Przepięknym momentem są adoracje podczas, której oddajemy cześć Bogu, kierujemy w Jego kierunku różne intencje. Jestem bardzo zadowolony z tego, że w naszej parafii są Apele Młodych .      
Michał Warchoł,  kl. 3 Gimnazjum
 
 
 
Pionkowskie Apele Młodych są dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, przez które mogę zbliżyć się do Pana Boga. W czasie ich trwania, Kościół zamienia się w jeszcze bardziej cudowne miejsce, które jednoczy zgromadzoną młodzież z różnych stron. Zawsze urozmaicane są przez wspaniałych gości, którzy opowiadają nam o swoich świadectwach wiary, nieraz są wręcz wzruszające. Moją ulubioną częścią tego wspaniałego wydarzenia, jest adoracja, podczas której jeszcze bardziej czuję obecność Pana Boga przy mnie. Polecam Apele Młodych w naszej parafii, jestem pewna, że każdy się na nich odnajdzie.
 
Amelia Szwankowska, kl. 8 Szkoły Podstawowej
 
 
Pionkowskie Apele Młodych są dla mnie takim zjednoczeniem które ma na celu wspólną adorację Pana Jezusa i pokazanie że Bóg powinien być zawsze pierwszym miejscu w naszym życiu oraz żeby o Nim nie zapominać i się Go nie wstydzić.
 Paweł Jaśkiewicz, kl. 3 Gimnazjum
 
Pionkowskim apelom młodych zawdzięczam bardzo wiele. Między innymi jest to okazja, aby spotkać się z ludźmi, którzy chcą wielbić Boga. Bycie w tak dużym gronie to naprawdę świetne uczucie, ponieważ ma się tę świadomość jedności Kościoła i wspólnoty. Cieszę się, że każdy apel jest skonstruowany tak, aby trafił do każdego z nas. Wtedy czuje się, że to, co przekazuje Bóg, jest skierowane konkretnie w moją stronę. Takie spotkania są niepowtarzalną szansą na jeszcze bliższe poznanie Boga, jak i siebie. Jednak moim zdaniem jednym z najlepszych momentów pionkowskch apeli młodych są adoracje Najświętszego Sakramentu, kiedy każdy ma możliwość oddania siebie i swoich myśli Bogu. Myślę, że podczas takiej chwili jeszcze mocniej odczuwa się tę miłość Bożą i nie tylko ja niejednokrotnie się przez to wzruszam.
 
Paula Robak, kl. 8 Szkoły Podstawowej
 
Bogu niech będzie chwała za piękno wspólnoty i modlitwy! Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się na naszą młodzież,  za dzieło Pionkowskich Apeli Młodych oraz wszystkim współorganizującym nasze modlitewne spotkania. Już dziś zapraszamy na kolejny Apel Młodych, który odbędzie się w naszej parafii 28 marca. Zapraszamy do obejrzenia szerszej fotorelacji w galerii.  
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg