W droge z nami wyrusz Panie!

Czcigodni Księża, drodzy Pątnicy.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6 – 13 sierpnia, pod hasłem „Maryja nadzieją rodzin”.

6 sierpnia po odmówionej Litanii do Matki Bożej i błogosławieństwie  ks. Proboszcza wyjadą autokary z Pątnikami do Radomia na Msze rozpoczynającą Pielgrzymkę pod przewodnictwem ks. Biskupa. Godzina wyjazdu będzie podana przy zapisach, ponieważ nie jest potwierdzona godz. Mszy Św. inaugurującej rekolekcje w drodze.

Zapisy będą prowadzone przy parafii św. Barbary w dniach od 1 do 5 sierpnia. 1 sierpnia (niedziela) w godzinach 9.00 – 13.00 i popołudniu od g. 19.00. W dniach 2 – 5 sierpnia od g. 18.30, tj. po Mszy św. wieczornej. Przy zapisach będą konieczne dane do ubezpieczenia.

Załadunek bagaży dla pielgrzymów będzie 5 sierpnia od g. 18.00 do 20.00 na parkingu przy ul. Fabrycznej.

W tym roku z racji ograniczeń pandemicznych zmienia się charakter pielgrzymki. Nie możemy już nocować w domach prywatnych tylko w namiotach własnych. Dlatego prosimy pielgrzymów o przygotowanie namiotów indywidualnych dla siebie lub grupy najbliższych osób.
Każdego dnia zapewniamy gorące posiłki, będą też polowe prysznice i toalety.

Informacje dotyczące ostatecznych kosztów zostaną podane po spotkaniu przewodników po 24.07.

Już dziś Dziękujemy Sponsorom i Darczyńcom za okazane serce!

Pozdrawiają organizatorzy: ks. Proboszcz parafii św. Barbary
i Pionkowska Rada Rycerzy Kolumba.