Pionkowski Apel Młodych

Grzech jest czadowy!!!

Pod takim hasłem 23 listopada z Parafii p.w. NMP Królowej Polski w Pionkach zgromadziła sie młodzież na kolejnym Apelu Młodych. Podczas spotkania pochyliliśmy się nad trudną tematyką ludzkiej skłonności do grzechu, jego zabójczego działania w naszym życiu, potrzeby nawrócenia oraz przeżywania Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Wysłuchaliśmy także świadectwa Kuby z Radomia, który opowiedział nam jak ważny w Jego życiu jest ten sakrament. W uroczystej procesji ministranci z naszej parafii oraz ministranci przeżywający kurs lektorski w domu rekolekcyjnym w Pionkach wnieśli kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży. Po rachunku sumienia prowadzonym przez ks. Proboszcza Mariusza Wincewicza, każdy uczestnik spotkania mógł podejść, by osobiście adorując Pana z Jego krzyżem połączyć swoje grzechy i upadki. Niespodzianką było pojawienie się naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika Biskupa Radomskiego, który rozdał młodzieży rachunki sumienia i pobłogosławił na drogę odkrywania szczęścia Bożej obecnoci w życiu młodych ludzi!