Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

III Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

 
"Totus tuus- cały Twój- wezwaniem na dziś!"
   Pod takim hasłem, w dniach od 10 do 18 października, odbyły się III Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Organizatorami wydarzeń wchodzących w repertuar tygodnia była Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Polski we współpracy z władzami miasta oraz instytucjami szerzącymi dobra kulturowo-historyczne.
  Otwarciem tygodnia stał się wykład Pana Profesora Jana Żarynia ukazujący fenomen Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wielkiemu Prymasowi poświeciliśmy również czwartkowy wieczór: 15 października, kiedy to w sali parafialnej odbyła się projekcja filmu p.t. „Zawód: Prymas Polski”.
Dzień Papieski-niedziela 11 października to czas świętowania naszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, jak również otwarcie wystawy „Wojna polsko-bolszewicka i Bitwa Warszawska”, której dokonał Pan profesor Marek Wierzbicki. Po uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Jarosław Wojtkun - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, odbył się Koncert Papieski w wykonaniu "Lubelskiej Federacji Bardów".  
  W czasie tygodnia kultury Chrześcijańskiej nie zabrakło chwili zachwytu nad muzyką organową podczas koncertu „Totus Tuus”, czy też wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa Fatimskiego.
Święty papież Jan Paweł drugi jako młody człowiek ukochał teatr. Podczas dni kultury Chrześcijańskiej mogliśmy również wziąć udział w dwóch spektaklach wystawionych w naszej parafii. Pierwszy-poświęcony świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej p.t. „Jezu ufam tobie” w wykonaniu Krzysztofa Bigaja- aktora z Krakowa oraz „Cztery Przypowieści”, który wystawił „Teatr A” z Gliwic.
 
  Zwieńczeniem tygodnie kultury Chrześcijańskiej był „Apel młodych- Młodzi Nadzieją” który odbył się w sobotę. Młodzież wysłuchała konferencji księdza Krzysztofa Kołtunowicz, który przypomniał kerygmatyczną o Bożej miłości. Następnie modlitwę uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie prowadził zespół ewangelizacyjny. Podczas modlitwy każdy uczestnik spotkania mógł podejść do ołtarza, by otrzymać indywidualne błogosławieństwo. Zwieńczeniem III Dni Kultury Chrześcijańskiej był niedzielny koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Zespołu „Sanctus”.
  
  Z pewnością każdy uczestnik minionych wydarzeń doświadczył bogactwa kultury chrześcijańskiej, która zawsze opiewa wielkość Stwórcy! Niech Bóg będzie uwielbiony na ten czas łaski i wspólnoty. Z całego serca dziękujemy wszystkim, bez których te dni nie byłyby tak owocne i tak bogate w duchowe i intelektualne przeżycia!