Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

WAŻNE INFORMACJE

Zarówno dziś jak i w następną niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 będą jednocześnie sprawowane w dwóch miejscach tj. w kościele górnym jak i dolnym. Dlatego prosimy wcześniej spojrzeć w gablotkę z ogłoszeniami gdzie zamawiana Msza św. będzie sprawowana. Msza św. o godz. 6.30 i 18.00 tylko w górnym kościele.

W czasie trwania stanu epidemicznego stosujemy się do wskazań służb państwowych i sanitarnych śledząc na bieżąco nowe komunikaty.

Czas Wielkiego Postu związany jest z powracaniem do korzeni wiary poprzez udział w rekolekcjach. Niestety obecna sytuacja sprawia, że nie można organizować takich rekolekcji ani zbiorowej spowiedzi parafialnej, która odbywała się jednego dnia z udziałem księży z dekanatu. Zachęcam do udziału w rekolekcjach poprzez TV – w tym tygodniu takie rekolekcje będą transmitowane na TVP3 w paśmie ogólnopolskim od środy do piątku od godz. 20.40. Od następnego tygodnia w dni powszednie przez kilka godzin będzie możliwość podjęcia indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w naszej świątyni, w czasie której będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty. O szczegółach poinformujemy w najbliższą niedzielę.

 

INFORMACJE w sprawie transmisji Mszy Świętych

Niedziela:

7:00 – TVP 1

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

Pozostałe dni:

Poniedziałek – piątek:

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Radio Plus Radom od 16 marca br. codziennie, o godzinie 18.45, emituje „Duchowy Poradnik Koronawirusowy”, w którym zachęca słuchaczy do otwarcia swoich serc na działanie Pana Boga. O godz. 19.45 słuchacze mają szansę uczestniczyć w "Rekolekcjach o dojrzałości" przygotowanych przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego, dominikanina. Natomiast, od 30 marca do 3 kwietnia, o godzinie 19.10, stacja zaprosi swoich słuchaczy na Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla Rodzin, które poprowadzi Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Ponadto, w każdy piątek Wielkiego Postu, rozważamy o godz. 19.10 stacje Drogi Krzyżowej (bp Piotr Turzyński, ks. Edward Poniewierski, ks. Paweł Gogacz i ks. Mariusz Wilk), a w każdą niedzielę, o 17.00, Radio Plus Radom transmituje Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Tak jak dotychczas, w dni powszednie Radio Plus Radom transmituje mszę świętą o godzinie 6.00, a w niedzielę o godz. 12.30.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”, informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi - będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu - na stronie gosc.pl.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg