Rozpoczynamy Wielki Post!

„W imieniu Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem” (2 Kor 21).

Tymi słowami Świetego Pawła rozpoczął swoją homilie Ksiądz Biskup Piotr Turzyński wprowadzając nas w postawę wielkopostnego zasłuchania w Boże Słowo! Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post- czas „rozdzierania serca” w pragnieniu nawrócenia i powrotu do bliskości Boga, który jest miłością!
Posypanie głów popiołem uświadamia nam kruchość i ulotność ludzkiego życia. Podczas dzisiejszej liturgii Ksiądz Biskup poświecił również nowe stacje Drogi Krzyżowej będące darem małżonków z naszej parafii przeżywających 45 rocznice wspólnego życia!
W Wielkim Poście zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej- w piątek o 17.00 dla dzieci i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30. Pamietajmy także o odpowiedzialności na swoją wiarę przez udział w rekolekcjach! Niech czas Wielkiego Postu przygotuje nasze serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym Zwycięzcą śmierci!