Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Pierwsze Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

W dnIMG 1354iach od 13 do 20 października po raz pierwszy w Pionkach odbyły się Dni Kultury Chrześcijańskiej zorganizowane przez Parafię p.w. NMP Królowej Polski. Inicjatorem ciągu wydarzeń był ks. Mariusz Wincewicz - nowy proboszcz Parafii.

Dzięki współpracy z Burmistrzem Miasta oraz Dyrekcją PSP nr 5 im. Jana Pawła II oraz Dyrekcją LO im. Marii Dąbrowskiej a także grupie parafian nie szczędzących czasu dla zaangażowanie w celu ubogacenia wspólnoty, udało się zorganizować wiele wydarzeń, które swoim zasięgiem objęły wszystkie kategorie wiekowe uczestników.


W sobotę 13 października razem z ks. Doktorem Adamem Kubisiem- wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pochyliliśmy się nad Biblią, by w niezwykle twórczej podróży po kartach historii naszego Zbawienia zrozumieć metaforę nazywania Boga małżonkiem a wierzących małżonką.
Kolejny dzień również obfitował w bogactwo zdarzeń. Była to niedziela papieska, a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach przeżywała jubileusz 15- lecia nadania imienia. Z tej okazji o godz. 12.15 Eucharystii przewodniczył ks. Mirosław Prasek Cor- Dyrektor Katolickich Szkół im. Filipa Neri w Radomiu. W swojej homilii ukazał wychowawczy topos Jana Pawła II a także wszczepioną w ludzkie powołanie misję, by wobec wychowanków promieniować Ojcostwem Bożym. Po Eucharystii odbył się koncert pod kierunkiem Pani Ewy Sterczewskiej oraz Szkoły Muzycznej w Pionkach. Niedzielnemu świętowaniu towarzyszyły wystawy: „Jan Paweł II w Ameryce środkowej”- wystawa z Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie oraz : „Ojcowie Niepodległości” – wystawa Instytutu Pamięci Narodowej, do której wprowadzenie zrobił Pan Profesor Marek Wierzbicki.
W poniedziałek 15 października w ciszy jesiennego wieczoru zasłuchaliśmy się w koncert Pana Marcina Stycznia p.t „Pieśń o Bogu ukrytym”. Podstawą do usłyszanych utworów jest twórczość poetycka Karola Wojtyły.
We wtorek razem z „Rymcerzami”- dwoma raperami i ich profilaktycznym programem p.t. „Nie zmarnuj swojego życia” zrobiliśmy Boży raban w hali sportowej PSP 5 razem z uczniami LO i najstarszymi klasami szkoły podstawowej. Było to niezwykłe doświadczenia świadectwa osób wyrwanych z jarzma nałogów i ukazania Bożej Drogi wolności i szczęścia za pomocą rapu. Tego samego dnia wieczorem razem z Harcerzami ZHR w kaplicy Matki Bożej przeżyliśmy wspólnie Apel Jasnogórski w dniu rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.
10 października przejęliśmy sztafetę modlitwy w intencji Synodu. Najpierw rodzice modlili się za swoje dzieci podczas Różańca a potem młodzież podczas adoracji i rozważania Słowa Bożego adorowała Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę młodzieży zakończyło indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, którego udzielił ks. Proboszcz.
W piątek wieczorem razem z małżeństwami zebraliśmy się w sali parafialnej na projekcji filmu p.t. „Odważni”, a potem wspólnie szukaliśmy sposobów na właściwe realizowanie roli Ojca w rodzinie.
Nasze Dni Kultury zakończyły się w sobotę 20 października. Tego Dnia o godz. 15.30 odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Następnie o godz. 18.00 spotkaliśmy się z Joanną Czaplą- autorką książki p..t. „ACZkolwiek kocham życie” , która to cierpiąc na rdzeniowy zanik mięśni, jeżdżąc na wózku inwalidzkim i oddychając za pomocą respiratora przez tracheotomiczną rurkę czerpie życie pełnymi garściami ukazując niezwykłą siłę wiary. Pełen radości i modlitwy koncert Zespołu Księży „Jak Najbardziej” zakończył nasze Pierwsze Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia do współtworzenia tego działa na Bożą chwałę i już snujemy plany na kolejne lata.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg