Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Zakończenie Rekolekcji Zawierzenia NMP


W sobotę 16 listopada w naszej parafii zakończyliśmy 33 dniowe rekolekcje, dla osób które przygotowywały się bądź odnawiały Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. św. Ludwika M. Grignion de Montfort. Rekolekcje prowadził ks. Mariusz Wincewicz oraz animatorzy Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi - Anna i Zbigniew Kozikowscy. Cieszy nas, że z pośród tak licznej grupy uczestników w ostatnim dniu rekolekcji 190 osób złożyło swój Akt ofiarowania Jezusowi Chrystusowi.
To całkowite oddanie się Bogu polega na tym, aby nie żyć już własną wolą, ale żyć tylko wolą Bożą. Każdego dnia, każdej chwili „nastawić się” wyłącznie na życie tą wolą Bożą, ustawicznie pytając: „Czego chcesz Jezu, teraz, w tej chwili ode mnie?”. To zgoda na to, że Bóg prowadzić nas będzie odtąd po swoich boskich drogach. To gorące pragnienie spełnienia się woli Bożej w naszym życiu. To wreszcie takie oddanie się całkowite, abym już nie ja żył, ale by we mnie żył Jezus, Jego pragnienia, Jego wola, Jego moc i Jego miłość. Wzorem takiego oddania jest dla nas Maryja, która doskonale wypełniła wolę Bożą, a my oddając się przez Jej ręce Jezusowi Chrystusowi, uczymy się realizować jej wezwanie skierowane w wydarzeniu zwiastowania: „oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa”.