Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Z dawna Polski Tyś Królową!!!

    
   3 maja w naszej Ojczyźnie jest wspomnieniem ustanowienia Konstytucji. Była to druga na świecie a pierwsza w Europie Ustawa Zasadnicza uchwalona właśnie w naszej Ojczyźnie! Dla naszej Parafii jest to dzień szczególny ze względu na parafialny Odpust, który mówi o tytule Kościoła i Parafii: Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tytuł ten związany jest ściśle ze ślubami Jana Kazimierza, który ogłosił Maryję nasza Królową! Od czasów Papieża Jana XXIII dzień ten posiada rangę uroczystości i obchodzony jest w całej Polsce. 
    Podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.15 celebrowanej w intencji naszej Ojczyzny zostały poświęcone nowe organy. We Mszy Świętej wzięły udział liczne poczty sztandarowe różnych organizacji i instytucji działających w naszym mieście. Słowo Boże wygłosił do nas ks. dr Sylwester Jaśkiewicz- profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po Mszy Świętej, z inicjatywy Pana Burmistrza Roberta Kowalczyka odbył się Koncert pieśni patriotycznych oraz pieśni Stanisława Moniuszki w ramach: 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora i twórcy opery narodowej "MONIUSZKO I JEGO CZASY" - Robert Grudzień. Wystąpili również wybitni śpiewacy: Soliści Teatrów Operowych i Muzycznych: Sylwia Strugińska – sopran, Karol Lizak – tenor, Robert Grudzień - organy, piano. 
   Wszystkim Parafianom życzymy, by nieustannie doświadczali w swoim życiu czułej troski Maryi, która patronuje naszej wspólnocie! 
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg