Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Z dawna Polski Tyś Królową!!!

    
   3 maja w naszej Ojczyźnie jest wspomnieniem ustanowienia Konstytucji. Była to druga na świecie a pierwsza w Europie Ustawa Zasadnicza uchwalona właśnie w naszej Ojczyźnie! Dla naszej Parafii jest to dzień szczególny ze względu na parafialny Odpust, który mówi o tytule Kościoła i Parafii: Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tytuł ten związany jest ściśle ze ślubami Jana Kazimierza, który ogłosił Maryję nasza Królową! Od czasów Papieża Jana XXIII dzień ten posiada rangę uroczystości i obchodzony jest w całej Polsce. 
    Podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.15 celebrowanej w intencji naszej Ojczyzny zostały poświęcone nowe organy. We Mszy Świętej wzięły udział liczne poczty sztandarowe różnych organizacji i instytucji działających w naszym mieście. Słowo Boże wygłosił do nas ks. dr Sylwester Jaśkiewicz- profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po Mszy Świętej, z inicjatywy Pana Burmistrza Roberta Kowalczyka odbył się Koncert pieśni patriotycznych oraz pieśni Stanisława Moniuszki w ramach: 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora i twórcy opery narodowej "MONIUSZKO I JEGO CZASY" - Robert Grudzień. Wystąpili również wybitni śpiewacy: Soliści Teatrów Operowych i Muzycznych: Sylwia Strugińska – sopran, Karol Lizak – tenor, Robert Grudzień - organy, piano. 
   Wszystkim Parafianom życzymy, by nieustannie doświadczali w swoim życiu czułej troski Maryi, która patronuje naszej wspólnocie!