Uroczystości 3 Maja

Kategoria: Aktualności

Dziś w naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy patronalną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski! Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas uroczystej sumy o godz. 12.15 zostaną poświęcone nowe organy. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. dr Sylwester Jaśkiewicz- profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Soliści Teatrów Operowych i Muzycznych:
Sylwia Strugińska - sopran
Karol Lizak - tenor
Robert Grudzień - organy, piano
w programie: pieśni patriotyczne oraz pieśni Stanisława Moniuszki
w ramach: 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora i twórcy opery
narodowej "MONIUSZKO I JEGO CZASY" - Robert Grudzień.
Natomiast podczas Eucharystii o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ojciec Eugeniusz Augustyn- Cysterski Opat, młodzież klas III Gimnazjum oraz klas 8 Szkoły Podstawowej przyjmie sakrament Bierzmowania.