Ogłoszenia - 11.02.2024

Kategoria: Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024R - Światowy Dzień Chorego

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Przyzywamy wstawiennictwa Matki Bożej z Lourdes, prosząc o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie dla chorych i cierpiących. Zawierzamy też wszystkich, którzy niosą pomoc i opiekę chorym. Dziś o godz. 17.30 na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić za wszystkich chorych przez wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, odbędą się w czasie Misji Świętych, które będą trwały od 3 do 10 marca.
2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca 40 dniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 6.30, 9.30, 17.00 i 18.00.
3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Pozostałe osoby, które ukończyły 14 lat są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 17.30, a młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Zachęcamy by nabożeństwa Drogi Krzyżowej rozpocząć udziałem we Mszy św. przyjmując komunię św. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
5. Najbliższa środa to dzień o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie. Natomiast w piątek będziemy przeżywać Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym, prosząc o wyzwolenie od wszelkiego zła w tej materii i nawrócenie.
6. Bóg zapłać zaangażowanym w sprzątanie świątyni i kaplicy adoracji. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy parafian ul. Leśnej 16 i 18.
7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w cenie 10zł oraz Gościa Ekstra w cenie 14 zł, który poświęcony jest tematom związanym z Wielkim Postem.
8. Za tydzień III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza, z której ofiary przeznaczone są na cel pokrycia comiesięcznych zobowiązań kredytowych. Tym samym dziękujemy za wszelkie ofiary i tace przeznaczone na bieżące funkcjonowanie m.in. związane z pokryciem kosztów ogrzewania.
9. Dziś o godz. 19.00 spotkanie dla ministrantów ojców i dorosłych. Zachęcamy też wszystkich mężczyzn do udziału.
10. Spotkanie Duchowych Niewolników Maryi w sobotę o godz. 16.45.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
Polecajmy też wszystkich chorych: Matko Najświętsza słynąca w Lourdes wielkimi łaskami, przez dobroć, jakiej dajesz tyle dowodów w tym wybranym miejscu, błagamy Cię pokornie, uproś nam wszystkie cnoty, aby nas uświęciły oraz wyjednaj nam zupełne zdrowie duszy i ciała i dopomóż, abyśmy go użyli na chwałę Boga, dla dobra bliźnich i zbawienia duszy. Amen. Zdrowaś Maryjo… Uzdrowienie chorych -módl się za nami.

Odsłony: 1682