Ogłoszenia- 03.03.2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty oraz jak w każdy piątek powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. Przypominamy również, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani w tym dniu do postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 17.00. Młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 18.30.
4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 17.30
5. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy artykuł na temat nowych objawień maryjnych oraz o wartości życia w stanie łaski uświęcającej.
7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę mieszkańcom Leśnej 18. Wszystkich ofiarodawców powierzamy na Mszy św. w środę o godz. 18.00. Troskę
o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Leśnej 20.
8. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek kontynuacja spotkań w grupach dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 19.00
9. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.