Ogłoszenia- 16.06.2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2.W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej -Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.30, po której o godz. 10.15 wyruszy procesja. Po zakończonej procesji będzie też dodatkowa Msza św. ok. godz. 11.30.
Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
I - ołtarz dzieci – przygotowany przez mieszkańców bl. Aleje Lipowe 28
II - ołtarz młodzieży – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 6
 III - ołtarz mężczyzn i ojców – przygotowany przez mieszkańców bl. Sienkiewicza 14
IV - ołtarz kobiet i matek -  przygotowany przez mieszkańców bl. Popiełuszki 2
Prosimy też o asystę do procesji: mężczyzn, Rycerzy Kolumba, harcerzy do niesienia baldachimu, nagłośnienia, krzyża i chorągwi, kobiety do różańca i świec, dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.
3.W czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała będziemy mogli przyjąć błogosławieństwo prymicyjne, a z tym wiąże się również uzyskanie odpustu od ks. Romana Zająca, który niedawno przyjął święcenia kapłańskie i w tym dniu będzie też głosił w naszej parafii kazania.
4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00
5.Dzieci i młodzież wraz z Dyrekcją, Wychowawcami, Nauczycielami, pracownikami szkół zapraszamy na Mszę dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego w najbliższy wtorek na godz. 12.00.
6. Spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży wyjeżdzającej na oazę wakacyjną w piątek 21 czerwca o godz. 19.15 w sali na plebanii /wejście od Alei Królewskiej/.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość Niedzielny.
8. Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom ul. Marii Dąbrowskiej i Wesołej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Chemicznej cz. I od nr 1 do 40.
9.Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.