**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, FERII, WAKACJI I CZASU KOLĘDY
***W WAKACJE O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 12.05.2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.
2. W tym tygodniu dzieci komunijne będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.
3. Jutro 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa jutro o godz. 19.00.
4.Młodzież zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych w Radomiu w dn. 14-16 czerwca. Koszt 50zł, plus 10zł transport. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii oraz www.młodziradom.pl
5.W dniach 24 i 25 maja 2019 r. odbędzie się pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa/Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach/. Koszt 200zł. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłatę pełnej kosztów pielgrzymki w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd 24 maja o godz. 6.00. Opiekunem pielgrzymki jest ks. Marcin.
6. Dziękuję za wszelka troskę duchową i materialną podejmowaną w naszej parafii, a także przygotowanie i dekorację kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Wszystkich ofiarodawców powierzamy na Mszy św. w środę
o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Leśnej (domy prywatne) oraz z ul.Poziomkowej (domy prywatne).
7. Zachęcamy do zakupy Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy artykuł na temat objawień Fatimskich.
8. Uczestników oazy wakacyjnej zapraszamy po odbiór kart uczestników do zakrystii, a także należących do Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu po odbiór listów.
9. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego  Pasterza.